Orbán Balázs: Az amerikaiak lelépnek, mi, európaiak meg nyomorultul itt maradunk Ukrajnával
2025. május 07. 21:56
A miniszterelnök politikai igazgatója úgy látja: ha a brüsszeli bürokraták több hatalmat kapnak, mindent tönkretesznek.
2025. május 07. 21:56
4 p
10
0
15
Mentés
Interjút adott a brit Spectatornek Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója.
Freddie Gray azon kérdésére, hogy Magyarországot másolja-e Donald Trump amerikai kormánya, Orbán azt válaszolta: „nem gondolom”. Hozzátette viszont: „természetesen örülünk, hogy nemzeti konzervatív kormány van” az USA-ból,
„örülünk, hogy változik a nyuati narratíva, és azt gondoljuk, hogy a nemzetállamok közötti együttműködés könnyebb, ha a nemzetállamokat nemzeti konzervatív kormányok és nem globalista liberálisok vezetik”.
Az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban elmondta: az történt, amire Orbán Viktor a 2024. nyári békemisszióját követően figyelmeztetett. „Az amerikaiak lelépnek, mi, európaiak meg nyomorultul itt maradtunk Ukrajnával”. Minél előbb van vége a háborúnak, annál jobb Európának, benne Magyarországnak – hangsúlyozta Orbán Balázs, aki szerint „a Nyugaton kívül mindenki ugyanezt gondolja”. A politikai igazgató szerint „hosszú távú megállapodásra kell jutni nem cska Ukrajnáról, hanem arról, hogy mi fog történni a NATO és Oroszország között”.
Ukrajnával kapcsolatban hozzátette azt is, hogy Európának nincs pénze finanszírozni Ukrajna újjáépítését, hanem a saját védelmét kellene megerősítenie. Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása kapcsán tehát
egzisztenciális kérdés minden európai nemzet számára, hogy fel akarják-e vállalni ezt a terhet, Ukrajna újjáépítését”.
Az Európai Unióval kapcsolatban Orbán úgy fogalmazott: Nagy-Britanniával ellentétben Magyarországon nincs tervben az EU elhagyása, „az európai uniós tagság fontos a magyar embereknek, mi Európa közepén vagyunk, Önök meg egy sziget az európai kontinens mellett”. Hangsúlyozta, hogy hazánk számára nagyon fontos a közös piac, így az egyetlen esélyünk belülről megreformálni az Európai Uniót. Ebben a tekintetben ugyanakkor a helyzet „sokkal rosszabb lett a britek kilépése óta”. Végső soron azonban az a kérdés, hogy akarnak-e az európai nemzetek több hatalmat adni a szupranacionális bürokraták kezébe, hiszen
„ha több hatalmat adunk a szupranacionális vezetők kezébe, mindent tönkretesznek” – így történt ez a zöld átállás, a vakcinák, a szankciók és az energetika ügyében is.
Az ukránok felvételével nem csak a mezőgazdaság és a munkaerőpiac kerülne veszélyben, hanem kinyitnánk az ajtót a háborúban csak erősebbé vált ukrán maffia előtt is, ami súlyos közbiztonsági problémákat eredményezne.
A 200 éve született Jókai Mór sokoldalú, szenvedélyes ember volt, akit leginkább íróként ismerünk. Emellett azonban kevesen tudják róla, hogy a testvéri szeretet mintaképe is volt.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 15 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Az a baj, hogy sok európai vezető nem európai.
Internacionalista.
Mint a nagy cégek.
Pl. a német autógyárak.
Még a Rheinmetall is.
Ide oda települgetnek.
Szerte a világba.
Szóval, betárolni mindent, ha nem lesz rezsicsökk, 13.havi nyugdíj, valahogy túl kell élni akkor is
Orbán nem akar kilépni, nem is tudna, nincs neki ahhoz támogatása.
Magyar meg majd elad mindent, amit Orbán visszavett.
Jön az IMF. DE persze csak ami az ukránok után marad...azt kapjuk.